Tegoroczne Dni Wieprza zostały zdominowane przez niezbyt sprzyjającą aurę. Pomimo tego nie zabrakło publiczności, chociaż nie było jej tyle, co w latach poprzednich, kiedy to pogoda organizatorów wyraźnie rozpieszczała. W niedzielę 20 sierpnia br. na placu przy świetlicy wiejskiej w Wieprzowie z atrakcji przygotowanych przez organizatorów mogli skorzystać zarówno starsi, jak i młodsi. Dzieci nieodmiennie przyciągał plac zabaw oraz przejażdżki kucykami. Całość dopełniały animatorki organizujące gry, zabawy i konkursy. Na scenie zaprezentowały się Tomaszowska Kapela Biesiadna 50+, Kapela Bełżecka oraz grupa taneczna prezentująca ZUMBĘ. Popularnością cieszyła się prezentacja strongmanów, którzy przybyli aż z Wałbrzycha. Każdy mógł też spróbować swoich sił w przygotowanych przez nich konkurencjach siłowych. Temperatura imprezy wyraźnie się podniosła, nawet pomimo padającego deszczu, kiedy na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru Mikayla z zespołem. Jej ekspresyjny występ pobudził wyobraźnię szczególnie męskiej części widowni. Na zakończenie, wszystkim spragnionym zabawy i dyskotekowych rytmów, przygrywał zespół Tokyo Dance.

Uzupełnieniem wydarzeń rozgrywających się na scenie były pokazy motocykli, wysokiej klasy sprzętu rolniczego oraz bufety, stoiska z jedzeniem i stragany oferujące typowo festynowe gadżety. Wieprzowska impreza nie mogła by się obyć bez pieczonego prosiaka, który od lat stanowi jej sztandarowe danie.

Organizatorami Dni Wieprza 2017 byli: GKS Tarnawatka, radni, Rada Sołecka, OSP Wieprzów oraz mieszkańcy. Festyn nie mógłby się odbyć bez sponsorów, którym organizatorzy składają gorące podziękowania.

 

Galeria zdjęć z imprezy