W poniedziałek 13 marca br. w Lublinie Wójt Gminy Tarnawatka Piotr Pasieczny i Skarbnik Gminy Aneta Pankiewicz podpisali z Wojewodą Przemysławem Czarnkiem umowę na dotację celową w ramach programu przebudowy dróg powiatowych i gminnych.

kiermasz

Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów” – takie motto przyświecało imprezie zorganizowanej w GOK w Tarnawatce 8 marca 2017 roku. W uroczystości wzięły udział przedstawicielki sołectw oraz organizacji działających na naszym terenie. Przybyły także zaproszone panie:

wielkanoc

W związku z realizacją projektu „Montaż kolektorów słonecznych na terenie Gminy Tarnawatka" uprzejmie informujemy, że firma AdMat-Eko od dnia 18 marca 2016 roku rozpoczyna prace projektowe. W przypadku nieobecności w domu, audytorzy w celu umówienia wizyty będą kontaktować się telefonicznie w godzinach 18:00-21:30.

Uprzejmie informujemy mieszkańców o tym że:

- nie pobieramy żadnych opłat za przeprowadzane inwentaryzacje

- nie dajemy do podpisu żadnych umów. Jedynym dokumentem do podpisu jest protokół uzgodnień sporządzony przez audytora, na bazie którego zostanie wykonana dokumentacja projektowa.

- pracujemy od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00 – 20:00

 - każdy z pracowników będzie posiadał firmowy identyfikator i upoważnienie z Urzędu Gminy

Prosimy mieszkańców o:

- uprzątnięcie kotłowni w sposób umożliwiający dojście i obejrzenie kotłowni

- w przypadku braku numeru na domu, prosimy o jego wywieszenie na kartce na płocie lub w oknie

- zamykanie psów

10 marca 2016 roku w Publicznym Gimnazjum w Tarnawatce odbył się finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Uczestnikami turnieju byli:

Wójt Gminy Tarnawatka zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 239) zwanych dalej organizacjami pozarządowymi, działających na terenie gminy Tarnawatka, do konsultacji w sprawie rocznego programu współpracy Gminy Tarnawatka z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2016 rok, w celu poznania opinii w sprawie projektu programu współpracy.

Opinie i uwagi do programu współpracy na rok 2016 proszę wnosić w oparciu o projekt „Programu współpracy Gminy Tarnawatka z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2016 rok ", na załączonym niżej formularzu w terminie do 18 marca 2016 r. do godz. 12.00 na adres Urząd Gminy Tarnawatka, ul. Lubelska 39 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Formularz

Urząd Gminy Tarnawatka informuje, że od dnia 01 kwietnia 2016 roku będzie można składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia 2016 roku. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek.

Świadczeniami wychowawczymi rodzina 500+ w urzędzie gminy zajmować się będą pani Danuta Galant pok. nr 2, tel. (84) 662-47-10 wew. 36 w stosunku do mieszkańców miejscowości: Dąbrowa Tarnawacka, Huta Tarnawacka, Pańków, Pauczne, Podhucie, Sumin, Tymin, Wieprzów Ordynacki, Wieprzów Tarnawacki oraz pani Magdalena Kulas pok. nr 3, tel. (84) 662-47-10 wew. 37 w stosunku do mieszkańców miejscowości: Klocówka, Kunówka, Niemirówek, Niemirówek-Kolonia, Tarnawatka, Tarnawatka-Tartak.

Informator "Rodzina 500 plus"

Informator "Rodzina 500 plus - krok po kroku"

Wzór wniosku

Palma Wielkanocna to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej, symbol wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Tak uroczystej Niedzieli Palmowej w Tarnawatce jeszcze nie było mówi pani Zofia z Klocówki. Była procesja z palmami oraz konkursy na świąteczną kartkę wielkanocną i wielkanocną palmę. Inicjatorem konkursów był Gminny Ośrodek Kultury w Tarnawatce. Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie na świąteczną kartkę wielkanocną. Znacznie mniej zgłoszeń konkursowych napłynęło na Palmy Wielkanocne, bo tylko 8 prac w III kategoriach. Na Świąteczną Kartkę Wielkanocną do konkursu zgłoszono 39 prac w pięciu kategoriach wiekowych.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy PożarniczejDnia 27 lutego 2015 roku w Publicznym Gimnazjum w Tarnawatce odbył się finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Uczniów szkół podstawowych reprezentowało 14, a szkół gimnazjalnych 6 uczestników. Po części pisemnej turnieju wyłoniono kandydatów z największą liczbą punktów do ustnej części finałowej. Ostateczna kolejność miejsc przedstawia się następująco:

 

dzien kobietto hasło tegorocznego, drugiego już, spotkania zorganizowanego przez Urząd Gminy Tarnawatka z okazji DNIA KOBIET. Ósmego marca w sali widowiskowej miejscowego Gminnego Ośrodka Kultury spotkało się prawie 150 pań. Reprezentowały wszystkie sołectwa, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora i grupy nieformalne. Tradycyjnie w spotkaniu uczestniczyły także panie radne i sołtyski. Zaproszenie dostały również mamy dzieci wstępujących w części artystycznej. Znakomity koncert zaprezentowały paniom - swoim mamom, babciom i znajomym dzieci z zespołów: "Mały Chórek", którym kieruje pani Elżbieta Jakubczak, "GAMA" pod kierunkiem pani  Ewy Zieńko-Bajwoł oraz grupy tanecznej  "Happy Dance" z GOK Tarnawatka. Jesteśmy zaskoczone mówią panie prowadzące zespoły, że cieszą się one takim dużym powodzeniem  wśród dzieci. Ostatnie miesiące były dla nas wyjątkowo "owocne". Zespoły zdobywały liczne nagrody i dyplomy na konkursach i przeglądach.

 

Wójt Gminy Tarnawatka informuje,Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska iż obwieszczenie Reionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie z dnia 27 lutego 2015 roku o przeprowadzanym postępowaniu z udziałem społeczeństwa w ramac postępowania dotyczącego transgranicznego oddziaływania na środowisko planwanej przez Ukrainę inwestycji budowy tymczasowego składowiska wypaolonego paliwa jądrowego zostało umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej tutejszego urzędu w zakładce Ogłoszenia/Inne.

Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny logoFundacja Rozwoju Lubelszczyzny ogłosiła nabór Formularzy Zgłoszeniowych do projektu „MIKRO-przedsiębiorcy”, w ramach którego osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo mogą się ubiegać o bezzwrotne dotacje na utworzenie działalności gospodarczej.

 

30 kwietnia mija termin rozliczenia podatku za ubiegły rok. Teraz za darmo można wypełnić PIT w Urzędzie Gminy Tarnawatka. Każdego dnia pracy w godzinach od 12 do 14 w pokoju nr 13 p. Magdalena Kulas pomoże wypełnić i złożyć przez Internet zeznanie podatkowe. Trzeba tylko wziąć ze sobą dokumenty o dochodach za 2013 rok i znać wysokość przychodu za 2012.

Życzenia

Dnia 5 marca  2013 roku w Publicznym Gimnazjum w Tarnawatce rozstrzygnięto eliminacje gminne XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Plastycznego pod hasłem „Twoja wiedza i czujka w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.

W eliminacjach gminnych uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce oraz Szkoły Podstawowej w  Hucie Tarnawackiej. Z ogólnej liczby 63 prac plastycznych do eliminacji powiatowych zakwalifikowane zostały następujące prace:

I grupa - uczniowie klas I-III szkoły podstawowej:

Lizak Wiktoria klasa II
Krzeszowska Aleksandra             Klasa I

 

II grupa - uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej:

Cisek Angelika klasa IV
Dudek Julia klasa V
Kuczmaszewska Aleksandra         klasa IV
Kuczmaszewska Gabriela klasa IV
Litwińczuk Sandra klasa IV
Mazurek Wiktoria klasa VI
Miziuk Jakub klasa V
Mruk Weronika klasa V
Pachoń Gabriela klasa V
Pastuszek Jan klasa IV

 

Zdjęcia prac zakwalifikowanych do eliminacji powiatowych oraz uroczystego wręczenia nagród

GMINNY OŚRODEK KULTURY
W TARNAWATCE

zaprasza wszystkich chętnych do udziału
w konkursie plastycznym na

 

ŚWIĄTECZNĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ

 

     Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

 1. do 7 lat

 2. 8 – 11 lat

 3. 12 – 15 lat

 4. 16 – 101 lat

   

  Samodzielnie wykonane prace należy złożyć do dnia 20 marca 2013r w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce lub w sekretariacie Urzędu Gminy Tarnawatka.

  Technika wykonania prac dowolna.

  Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 21 marca 2013r w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce. 

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Działając na podstawie art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2010r. Nr 234 poz. 1536)

WÓJT GMINY TARNAWATKA
ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na realizację zadań publicznych w 2012.

6 marca 2012 roku w Publicznym Gimnazjum w Tarnawatce odbył się finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału niżej wymienionych uczestników eliminacji gminnych:

Do części ustnej z pierwszej grupy wiekowej zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1. Aleksandra Kaznowska – 9 pkt.

2. Diana Pasieczna – 7 pkt.

3. Paweł Zięba – 6 pkt.

4. Czerwonka Szymon – 6 pkt.

5. Przemysław Litwińczuk – 6 pkt.

6. Magdalena Burchan – 6 pkt.

 

Z drugiej grupy wiekowej zakwalifikowali się:

1. Katarzyna Cisło – 12 pkt.

2. Kamil Dumicz – 10 pkt.

3. Kamil Romańczuk – 10 pkt.

 

30 marca 2011 obfitował w rozstrzygnięcia konkursów współorganizowanych przez Urząd Gminy. W publicznym Gimnazjum w Tarnawatce odbyła się już XII edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Regionie. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy oraz 20 uczniów naszego Gimnazjum. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja w składzie:

 • Janusz Najda – Przewodniczący Rady Gminy,
 • Barbara Kiererpka – Przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty,
 • Wiesława Pióro – nauczycielka SP w Tarnawatce,
 • Anna Litwińczuk – nauczycielka SP w Wieprzowie,
 • Joanna Późniak – nauczycielka SP w Hucie Tarnawackiej.

Informujemy, iż upływa dziesięcioletni okres ważności dowodów osobistych wydanych w 2001 roku.

Wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego można złożyć na miesiąc przed upływem terminu ważności.

Wymiana dowodów jest bezpłatna.

Informacji udziela Pani Małgorzata Iwanicka pok. nr 11 bądź tel. 84 662 47 10 wew. 45.

Wójt Gminy Tarnawatka ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż:

1. działka o numerze ewidencyjnym 52/52 o powierzchni ogólnej  0,1475 ha położona w miejscowości Tarnawatka-Tartak  uwidoczniona w KW ZA1T/00044432/9 
Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - tereny zabudowy jednorodzinnej

Cena wywoławcza 41.000,00 zł.

Minimalne postąpienie 1% ceny wywoławczej.

2. działka o numerze ewidencyjnym 52/51 o powierzchni ogólnej 0,1200 ha położona w miejscowości Tarnawatka-Tartak uwidoczniona w KW ZA1T/00044432/9
Przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - tereny zabudowy jednorodzinnej

Cena wywoławcza 33.000,00 zł.

Minimalne postąpienie 1% ceny wywoławczej.

Przetarg odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2011 roku o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Tarnawatka.

SOŁECTWO MIEJSCOWOŚCI SOŁTYS
Dąbrowa Tarnawacka

Dąbrowa Tarnawacka

Zwolak Halina

22-600 Tomaszów Lubelski

Huta Tarnawacka Huta Tarnawacka

Samulak Mariusz

22-604 Tarnawatka

Klocówka Klocówka

Pliżga Mirosław

22-604 Tarnawatka

Kunówka Kunówka

Pankiewicz Tadeusz

22-604 Tarnawatka

Niemirówek Niemirówek

Kołtun Jan

22-604 Tarnawatka

Niemirówek-Kolonia Niemirówek-Kolonia

Bucior Stanisław

22-604 Tarnawatka

Pańków Pańków

Bednarczuk Janusz

22-604 Tarnawatka

Pauczne Pauczne

Biront Teresa

22-604 Tarnawatka

Podhucie Podhucie

Kuźniarz Monika

22-604 Tarnawatka

Sumin Sumin

Chacia Krzysztof

22-604 Tarnawatka

Tarnawatka Tarnawatka

Najda Janusz

22-604 Tarnawatka

Tarnawatka-Tartak Tarnawatka-Tartak

Machlarz Jan

22-604 Tarnawatka

Tymin Tymin

Hacia Anna

22-604 Tarnawatka

Wieprzów

Wieprzów Tarnawacki

Wieprzów Ordynacki

Borowicz Tadeusz

22-600 Tomaszów Lubelski

OBWIESZCZENIE Wójta Gminy  Tarnawatka

o odstąpieniu od sporządzania strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla

Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Tarnawatka na lata 2011-2032r.”

 

Na podstawie art. 48 ust. 4 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko(Dz.U.Nr199, poz. 1227 ze zm)

informuję

o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Tarnawatka  na lata 2011-2032”,  (zwanego dalej Programem).

 

Wójt Gminy Tarnawatka

informuje o możliwości uzyskania zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

W tym celu każdy zainteresowany rolnik powinien złożyć w terminie od 1 marca 2011 r. do 31 marca 2011 r. wniosek wraz z fakturami VAT potwierdzającymi zakup oleju napędowego w okresie od 01 września 2010 r. do 28.02.2011 r.

Limit zwrotu podatku w 2011 r. wynosić będzie iloczyn

stawki zwrotu na 1 litr oleju napedowego (0,85 zł/l) liczby 86 oraz ilości użytków rolnych (w ha).

Wniosek można podbrać w Urzędzie Gminy Tarnawatka pokój nr 10 oraz poniżej.

Wniosek w formacie pdf do wydruku.

Wniosek w formacie doc do uzupełnienia i wydruku.