Niniejszym informuję mieszkańców Gminy Tarnawatka, że dnia 14 grudnia 2017 roku o godz. 12.00 w ramach treningu Systemu Wykrywania i Alarmowania włączone zostaną syreny alarmowe.

Sygnał ciągły trwający 1 minutę będzie sygnałem ćwiczebnym, w związku z powyższym proszę o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań wynikających z treści komunikatu. Działania powyższe mają na celu sprawdzenie poprawności działania systemu alarmowania o zagrożeniach.

Wójt Gminy

Piotr Pasieczny

ostrzezenie1

23 grudnia 2016 r. wejdzie w życie rozporządzenie porządkowe wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie woj. lubelskiego.

swietabn

Protokół z obrad jury XI Gminnego Konkursu Kolęd Pastorałek

„HEJ KOLĘDA , KOLĘDA”

W dniu18 grudnia 2016r. komisja konkursowa Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” w składzie:
Przewodnicząca: pani Wiesława Grabek- Woś
Członkowie: pan Marian Szałapski, pan Kamil Kostur po wysłuchaniu 33 solistów postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących wykonawców w poszczególnych kategoriach:

W kategorii przedszkole:

I miejsce – Przemysław Bakalarz – Przedszkole w Tarnawatce-Tartaku

II miejsce – Daniel Antoniak – oddział przedszkolny SP Tarnawatka

III miejsce – Julia Gawęda - Przedszkole w Tarnawatce-Tartaku

Wyróżnienie – Maciej Palak -oddział przedszkolny - SP Tarnawatka, Weronika Dejneka- Przedszkole w Tarnawatce-Tartaku

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Nicola Kostecka - SP Tarnawatka

II miejsce- Gabriela Koperwas - SP Tarnawatka

III miejsce – Maja Kurylak - SP Tarnawatka

Wyróżnienie – Dominik Kłos – SP Huta Tarnawacka, Oliwia Janiszewska - SP Tarnawatka, Karolina Czyż - NSP Wieprzów.

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Natalia Miziuk - SP Tarnawatka

II miejsce – Damian Jarechowicz - NSP Wieprzów

III miejsce – Kacper Ciapa - NSP Wieprzów

Wyróżnienie – Gabriela Piechnik - SP Tarnawatka, Marta i Miłosz Samulak - SP Huta Tarnawacka, Natalia Dudek - SP Tarnawatka.

W kategorii Gimnazjum (uczniowie Publicznego Gimnazjum w Tarnawatce)

I miejsce – Jakub Iwanicki

II miejsce – Natalia Margolt

III miejsce – Marlena Samulak

Wyróżnienie - Julia Dudek.

Komisja dziękuje wszystkim uczestnikom, a laureatom i i wyróżnionym gratuluje!

 

Galeria zdjęć z konkursu

 

 

Wójt Gminy Tarnawatka
Dyrekcja Zespołu Szkół i Przedszkola
W Tarnawatce wraz z Nauczycielami

Gorąco zapraszają na koncert uczestników XI edycji Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”,

który odbędzie się w dniu 18 grudnia(niedziela) o godz. 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce.

ZAPRASZAMY!

koledy

kiermasz

Życzenia 2015

Gmina Tarnawatka przystąpiła jako Partner do projektu pn. „E-centra – Aktywizacja cyfrowa mieszkańców gmin” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Celem Projektu jest podniesienie kompetencji Mieszkańców Gminy objętych projektem w zakresie korzystania z Internetu, obsługi komputera i technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz korzystania z e-usług publicznych. 

W związku z powyższym  zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety badającej zapotrzebowanie w zakresie umiejętności cyfrowych mieszkańców.  

Formularz dostępny jest w formie elektronicznej pod niżej podanym adresem, prosimy o wypełnienie ankiety do dnia 31.12.2015 roku.

http://www.ankietka.pl/ankieta/210254/ankieta-gmina-tarnawatka.html

Realizacja przedmiotowego zadania przewiduje bezpłatne szkolenia dla mieszkańców gmin z obsługi komputera, korzystania z Internetu oraz korzystania z e-usług publicznych. Dodatkowo w każdej gminie, która przystąpi do projektu, zostanie powołane Centrum Cyfrowe, które wyposażone zostanie w nowy sprzęt IT.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Tarnawatce zaprasza do uczestnictwa w konkursie na Najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową.

W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec Gminy Tarnawatka.

Własnoręcznie wykonane ozdoby należy złożyć do 15 grudnia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce lub Urzędzie Gminy Tarnawatka.

Szczegółowy regulamin konkursu do pobrania.

 

 Regulamin X Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek ,,Hej Kolęda, Kolęda”,

który odbędzie się 17.01.2016 r. o godz. 13.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce

I Organizatorem konkursu jest Gmina Tarnawatka we współpracy z Zespołem Szkół i Przedszkola w Tarnawatce i Parafią Rzymsko-Katolicką  pw. Św. App. Piotra i Pawła w Tarnawatce.

 

Życzenia

 

 

PROTOKÓŁ Z II GMINNEGO KONKURSU

NA NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Dnia 16 grudnia 2014r w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce odbyło się posiedzenie komisji konkursowej oceniającej prace złożone w II GMINNYM KONKURSIE NA NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBE BOŻONARODZENIOWĄ

1.Do konkursu przystąpiło 69 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych z terenu gminy Tarnawatka.

- I kategoria : do 5 lat,

- II kategoria: 6 - 9 lat,

- III kategoria: 10 –12 lat,

- IV kategoria: 13 – 15 lat,

- V kategoria: 16 – 100 lat.

2. Oceny prac konkursowych dokonało Jury w składzie:

- Ewa Zieńko - Bajwoł – przewodnicząca komisji,

- ks. Dominik Chomyszyn – członek komisji,

- Magdalena Kulas– członek komisji.

3. Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę zawartość treści bożonarodzeniowej, estetykę wykonania, wkład pracy autora, oryginalność pomysłu, samodzielność wykonania.

 

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY IX GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

HEJ KOLĘDA , KOLĘDA”

W dniu18 grudnia 2014r. komisja konkursowa IX Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” w składzie:

Przewodnicząca: pani Wiesława Grabek- Woś, członkowie: Ks. Tomasz Leńczuk, pan Piotr Pacuła po wysłuchaniu 32 solistów postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących wykonawców w poszczególnych kategoriach:

 

Wyniki wyborów Wójta Gminy Tarnawatka

  Kuźniarz Robert Władysław Pasieczny Piotr
OKW Nr 1 w Tarnawatce 251 41,63% 352 58,37%
OKW Nr 2 w Tarnawatce-Tartaku 267 49,72% 270 50,28%
OKW Nr 3 w Wieprzowie 193 69,68% 84 30,32%
OKW Nr 4 w Hucie Tarnawackiej 102 39,69% 155 60,31%
OKW Nr 5 w Niemirówku 118 39,86% 178 60,14%
Ogółem 931 47,26% 1039 52,74%



Frekwencja w poszczególnych obwodach

  12.00 17.30 21.00
OKW Nr 1 w Tarnawatce 14,09% 53,91% 56,69%
OKW Nr 2 w Tarnawatce-Tartaku 16,98% 52,46% 58,93%
OKW Nr 3 w Wieprzowie 23,87% 57,52% 66,35%
OKW Nr 4 w Hucie Tarnawackiej 20,74% 46,97% 50,88%
OKW Nr 5 w Niemirówku 28,19% 61,30% 66,44%
Ogółem 19,05% 53,89% 59,87%

zyczenia

Termin zgłaszania posesji zostaje wydłużony do 7 stycznia 2014 roku.

 

Święta Bożego Narodzenia to bardzo wesołe i rodzinne święta. Całymi rodzinami przygotowujemy potrawy na wigilijny i świąteczny stół, to już w naszej kulturze tradycja. Od wielu lat przygotowaniom kulinarnym towarzyszy świąteczny wystrój naszych domów i posesji. Zapraszamy mieszkańców gminy Tarnawatka do udziału w świątecznym konkursie na najpiękniej udekorowany dom i jego obejście.

Wszystkie formy dekoracji są dozwolone z iluminacją świetlną posesji włącznie. Przypominamy, że dekorując dom lub jego otoczenie „światełkami” należy robić to zgodnie z instrukcjami dołączonymi do np. zestawów świetlnych z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa .

Dla trzech najpiękniej udekorowanych „świątecznie” domów i posesji Urząd Gminy w Tarnawatce ufunduje nagrody. Zgłoszenia do udziału w konkursie należy nadesłać pocztą pod adres Urzędu Gminy w Tarnawatce lub drogą elektroniczną na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 grudnia 2013 roku. Na początku stycznia 2014 roku zgłoszone do konkursu posesje odwiedzi gminna komisja, która zdecyduje o przyznaniu trzech pierwszych miejsc.

 

12 grudnia 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce odbył się VIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda”. Komisja konkursowa w składzie: Anna Pastuszek kierownik GOK w Tarnawatce, Kamil Kostur – muzyk, organista, ks. Radosław Zaborniak – wikariusz parafii pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnawatce, pracująca pod przewodnictwem ks. Tomasza Leńczuka –wikariusza parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie po wysłuchaniu 28 solistów postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia.

W kategorii Przedszkole I miejsce zajęła Maja Kurylak, II –Gabriela Koperwas (obie przedszkole Tarnawatka-Tartak), a III miejsce zajęła Milena Samek z oddziału przedszkolnego ZSiP Tarnawatka. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Koszel z przedszkola w Tarnawatce-Tartaku. W kategorii klas I-III najlepsza była Kinga Margolt (SP Tarnawatka), II miejsce zajęła Marta Samulak (SP Huta Tarnawacka), a III miejsce przypadło Sandrze Tymczuk (SP Tarnawatka). Wyróżniono Aleksandrę Szum, Miłosza Samulaka (SP Huta Tarnawacka) i Natalię Miziuk (SP Tarnawatka). W kategorii klas IV-VI:  bezkonkurencyjna była Natalia Margolt, tuż za nią uplasował się Jakub Iwanicki (SP Tarnawatka) a III miejsce zajęła Marlena Samulak (SP Huta Tarnawacka). Wyróżnieniami ngrodzono Sandrę Litwińczuk i Julię Dudek (SP Tarnawatka). W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Martyna Ciupera, II miejsce przypadło Katarzynie Kurylak, a III miejsce Dianie Pasiecznej. Wyróżniono Karolinę Stroczyńską.

Laureaci I, II i III miejsc wezmą udział w koncercie parafialnym, który odbędzie się 5 stycznia 2014 r. po Mszy Św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Św. App. Piotra i Pawła w Tarnawatce. Wszystkim serdecznie gratulujemy a Państwa zapraszamy na koncert do wysłuchania i podziwiania wykonawców.

 

 

 

 

Dnia 10 grudnia 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce komisja w składzie: pani Ewa Zieńko – Bajwoł – nauczyciel plastyki, pani Magdalena Kulas – pracownik Urzędu Gminy Tarnawatka, pani Anna Pastuszek – pracownik GOK Tarnawatka rozstrzygnęła I Gminny Konkurs na Najładniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową. Do konkursu swoje prace zgłosiło 63 osoby. Głównym kryterium oceny była estetyka wykonania oraz własnoręczność wykonania ozdoby. Komisja postanowiła przyznać nagrody w poszczególnych kategoriach.

Kategoria dzieci przedszkolne: Miłosz Jędruszczak, Maja Kurylak, Bartosz Mirecki. Wyróżnione zostały prace Gabrieli Koperwas oraz Patryka Warmińskiego. W kategorii 6 – 9 lat: Kuba Bednarz, Mikołaj Bednarz, Sandra Tymczuk. Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Galas oraz Paula Margolt, w kategorii 10 – 12 lat: Zięba Weronika, w kategorii 13 – 15 lat nie zgłoszono prac, w kategorii 16 – 100 lat: Aurelia Burda, Maria Chroń, Izabela Sierzyńska. Wyróżnienia otrzymali: Monika Pękala oraz Paweł Sierzyński. 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Prace zgłoszone do konkursu można zobaczyć na pokonkursowej wystawie I Gminnego Konkursu na Najładniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową mieszczącą się w górnej sali GOK Tarnawatka.

 


Życzenia

 

 

Protokół z VII Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda”

Komisja konkursowa w składzie:

Przewodniczący: ks. Tomasz Leńczuk –wikariusz parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie, absolwent PSM w Tomaszowie Lub.

Członkowie:

P. Róża Kucharczyk – pracownik artystyczny Tomaszowskiego Domu Kultury;

P. Kamil Kostur – muzyk, organista;

ks. Radosław Zaborniak- wikariusz parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła w Tarnawatce.

po wysłuchaniu 23 solistów biorąc pod uwagę interpretację utworu, muzykalność i warunki słuchowe oraz ogólny wyraz artystyczny postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnawatce informuje, iż wszystkie osoby chętne do udziału w projekcie systemowym "Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy, zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu gminy Tarnawatka" w roku 2013 zapraszamy do biura projektowego(GOPS ul. Szkolna 1, 22-604 Tarnawatka), w którym otrzymają wszelkie informacje na temat Rekrutacji.

 Koordynator projektu

Henryk Pankiewicz

 

Ankieta

 

Urząd Gminy Tarnawatka zawiadamia, że do dnia 10.01.2012 roku przyjmowane będą wnioski o udzielenie dofinansowania na pokrycie kosztów związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.

Niezbędne dokumenty można pobrać w pokoju nr 7 lub ze strony internetowej urzędu.

Dodatkowych informacji udziela Pan Józef Kuczmaszewski, pokój nr 7 w godzinach pracy urzędu.

Dokumenty do pobrania:

  1. Regulamin
  2. Załącznik nr 1
  3. Załącznik nr 2
  4. Załącznik nr 3
  5. Załącznik nr 4

Fundacja Inicjatyw Lokalnych zaprasza osoby planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej do udziału w projekcie „Twoja firma – Twój sukces”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.2. Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

Projekt skierowany jest do osób fizycznych, zamieszkałych na terenie województwa lubelskiego, zamierzających rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej (z wyłączeniem osób, które posiadały zarejestrowaną działalność gospodarczą w okresie 1 roku przed przystąpieniem do projektu). Wsparciem objętych zostanie 30 osób (w tym 15 kobiet) bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo.

Protokół z VI Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda”

 

W dniu 12 grudnia 2011r. w Zespole Szkół i Przedszkola w Tarnawatce odbył się VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda”.
Komisja konkursowa w składzie :
przewodniczący: ks.Tomasz Leńczuk,
członkowie: ks.Radosław Zaborniak i Kamil Kostur

po wysłuchaniu 16 solistów i 14 zespołów (ogółem 110 wykonawców) biorąc pod uwagę: interpretację utworów, muzykalność i warunki słuchowe wykonawców oraz ogólny wyraz artystyczny postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

Kartka LGD

Konkurs „Najlepsze Energetyczne Partnerstwa Województwa Lubelskiego” zorganizowany był przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny w ramach projektu „Energetyczni kreatorzy zmian” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

W terminie do 21 października 2011 r. wpłynęło 5 aplikacji konkursowych zgłoszonych przez: Gminę Mełgiew, Gminę Łuków, Gmina Wisznice, LGD „Dolina Wieprza i Poru” oraz Powiat Tomaszowski.

Dnia 24 października w siedzibie Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny przy ul. Lubartowskiej 74 A odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursowej oceniającej aplikacje zgłoszone do konkursu.

Logo FAPA

W związku z rozpoczęciem od 1 października 2011 roku przez Fundacje Rozwoju Lubelszczyzny realizacji

„Szkoleń z zastosowania komputera i wybranych programów komputerowych w procesie zarządzania gospodarstwem rolnym
dla rolników z województwa lubelskiego”

zapraszamy

Mieszkańców Gminy Tarnawatka do wzięcia udziału

w 2-dniowych (łącznie 12 godz.) szkoleniach w trakcie których będzie możliwość:

- zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie obsługi programów komputerowych i korzystania z Internetu w zarządzaniu gospodarstwem rolnym,

- zdobycia umiejętności samodzielnego wypełniania wniosków o płatności obszarowe (dopłaty bezpośrednie),

- zapoznania się z zasadami sporządzania biznes-planów, prowadzenia rachunkowości rolnej oraz z programami z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej.

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku życzą Wójt i Rada Gminy Tarnawatka!

Niech blask bijący od betlejemskiego żłóbka zgasi wszystkie spory i konflikty;

niech zniknie na zawsze zawiść i egoizm, a my zapomnijmy o tkwiących w naszych sercach urazach i nieporozumieniach!

Zaufajmy Bogu i jego największemu przesłaniu: wiary, nadziei i miłości,

jakie niesie Światu narodzony w stajence Chrystus!

Niech te Święta upłyną w ciepłej atmosferze domu rodzinnego, a nadchodzący Nowy Rok niech będzie czasem dostatku, życzliwości i spełnienia pokładanych w nim nadziei!


Piotr Pasieczny                                                        Janusz Najda


Wójt Gminy                                                  Przewodniczący Rady

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku życzą Wójt i Rada Gminy Tarnawatka!

Niech blask bijący od betlejemskiego żłóbka zgasi wszystkie spory i konflikty;

niech zniknie na zawsze zawiść i egoizm, a my zapomnijmy o tkwiących w naszych sercach urazach i nieporozumieniach!

Zaufajmy Bogu i jego największemu przesłaniu: wiary, nadziei i miłości,

jakie niesie Światu narodzony w stajence Chrystus!

Niech te Święta upłyną w ciepłej atmosferze domu rodzinnego, a nadchodzący Nowy Rok niech będzie czasem dostatku, życzliwości i spełnienia pokładanych w nim nadziei!


Piotr Pasieczny                                                        Janusz Najda


Wójt Gminy                                                  Przewodniczący Rady

 

Szopka

         W piątek 10 grudnia 2010 roku Piotr Pasieczny Wójt Gminy Tarnawatka, dokonał oficjalnego otwarcia Gminnego Centrum Aktywności w Tarnawatce mieszczącego się na poddaszu budynku Gimnazjum.

         W adaptowanych dla potrzeb Centrum pomieszczeniach znajduje się Biblioteka Gminna oraz sala multimedialna wraz zapleczem sanitarnym i socjalnym, a także izba pamięci, w której trwają prace przygotowawcze do otwarcia pierwszej ekspozycji.

         Roboty budowlane o wartości około 74 tysięcy złotych sfinansowano z budżetu gminy. Wykonali je w całości pracownicy zatrudnieni w Urzędzie Gminy, ponieważ firma zewnętrzna, za te same prac zażądała blisko 200 tysięcy złotych.

         Dzięki pozyskanym przez Urząd Gminy Tarnawatka środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich działanie Odnowa i Rozwój Wsi udało się umeblować i wyposażyć Centrum.  

         Kosztem blisko 65 tysięcy złotych zakupiono między innymi pełne umeblowanie, 5 zestawów komputerowych, 5 laptopów, drukarkę laserową, rzutnik multimedialny, ekran, kserokopiarkę, urządzenia audio-wiedeo – telewizor, nagłośnienie, odtwarzacz DVD, przenośne klimatyzatory oraz wykonano sieć wewnętrzną. Zgodnie z umową na dofinansowanie zawartą z Urzędem Marszałkowskim, Urząd Gminy otrzyma refundację w wysokości 75% poniesionych wydatków.

         Udostępnione właśnie pomieszczenia mają stać się zalążkiem przyszłego ośrodka kultury. Zwłaszcza, że projekt remontu świetlicy wiejskiej w Tarnawatce i jej adaptacji na Gminny Ośrodek Kultury, wart blisko milion złotych, uzyskał już akceptację Urzędu Marszałkowskiego i w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa na dofinansowanie tej inwestycji.

 

 Kilka zdjęć z otwarcia.

Protokół z V Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek

 „Hej kolęda, kolęda”

 

Komisja konkursowa w składzie:

Przewodnicząca: p.Małgorzata Łoza- nauczyciel muzyki

Członkowie: p.Kamil Kostur – muzyk, organista;

ks. Radosław Zaborniak- wikariusz parafii pw. Św. App. Piotra i Pawła w Tarnawatce

po wysłuchaniu 40 solistów, biorąc pod uwagę interpretację utworu, muzykalność i warunki słuchowe oraz ogólny wyraz artystyczny postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach.

W KATEGORII: PRZEDSZKOLE

I miejsce –Natalia Kowalczuk – oddział przedszkolny w Tarnawatce

II miejsce – Sandra Tymczuk -  oddział przedszkolny w Tarnawatce

III miejsce – Anna Palak – SF Niemirówek

Wyróżnienia: Patryk Rachański – Przedszkole Tartak , Aleksandra Krzeszowska „Małe Przedszkola”

W KATEGORII: KL. I – III

I miejsce –Jakub Iwanicki SP Tarnawatka

II miejsce –Katarzyna Cepil SP Tarnawatka  

III miejsce –Kacper Litwińczuk SP Tarnawatka

 Wyróżnienia:  Michał Iskierka- SP Huta Tarnawacka Weronika Zięba – SF Niemirówek,  Sandra Litwińczuk – SP Tarnawatka     

W KATEGORII: KL. IV- VI

I miejsce - Dominika Olchawa – SF Niemirówek

II miejsce -  Katarzyna Kurylak - SP Tarnawatka  

III miejsce –Tomasz Kornat – SP Tarnawatka

Wyróżnienia: Justyna Kulas- SP Wieprzów , Anita Świderek- SP Tarnawatka Diana Pasieczna- SP Huta Tarnawatka

W KATEGORII: GIMNAZJUM

I miejsce –Kinga Walawander

II miejsce - Monika Mazur

II miejsce – Agata Matejak

III miejsce –Natalia Sarzyńska

Wyróżnienia: Łukasz Bartecki , Jan Machowski, Katarzyna Wyrwa.

Komisja dziękuje wszystkim uczestnikom, zwycięzcom gratuluje. Laureatów I miejsc zaprasza na występ, który odbędzie się podczas Przeglądu Przedstawień Bożonarodzeniowych w dniu 16.12.2010r. o godz. 10.00 w budynku Świetlicy Środowiskowej w Tarnawatce (stara plebania).

Fotogaleria z przeglądu.

W ostatnich dniach Gmina Tarnawatka wzbogaciła się o sprzęt, który pozwoli na lepsze i sprawniejsze wykonywanie zadań oraz podniesienie jakości świadczonych usług. W ramach realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalniami ścieków w Niemirówku-Kolonii i Pańkowie” zakupiony został ciągnik marki ZETOR oraz wóz asenizacyjny. Wartość zakupionego sprzętu to ponad 166 tys. złotych.

Całość zadania opiewa na kwotę 4milony 648 tys. złotych, z czego Urząd Marszałkowski w Lublinie zrefunduje Gminie 75 % kosztów kwalifikowanych. W obecnej chwili ukończony został I etap inwestycji tj. budowa kanalizacji i oczyszczalni ścieków w Pańkowie. Projekt ten realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – działanie podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej.

Gmina Tarnawatka z własnego budżetu wyłożyła 15 tys. złotych na zakup pługa do odśnieżania i piaskarki, które będą wspierać akcję zimowego utrzymania dróg na terenie gminy.

Kilka zdjęć sprzetu zakupionego w ramach realizacji projektu.